Un elev din liceul nostru, Boldor Eduard din clasa a XII-a C care este şi membru în echipa de polo Astra Arad, a studiat un an în SUA. Îi mulţumim că a avut amabilitatea să ne răspundă la câteva întrebări şi să ne trimită câteva poze cu care am realizat acest material pentru voi.
Elevul Clej Sebastian, din clasa a XI-a E, a participat, datorită voturilor dumneavoastră, la Festivalul de film de la Amsterdam cu filmul său "3 minute rămase". De acolo nu s-a întors cu mâna goală ci cu un nou film numit "Iubind natura". Mai jos vă prezentăm câteva fotografii, filmul şi un interviu realizat de Păşcălău Oana (XIE) cu colegul ei Sebastian.
Afişul festivalului
Fotografii realizate în avion
Fotografii din Amsterdam
Fotografii de la Festivalul de Film
Observi ca dragostea noastra este in continua scadere?
Iubeste animalele, iubeste natura, iubeste tot ceea ce te inconjoara! Nu te opri din a iubi, dragostea inseamna totul! (Clej Sebastian)
Este profesoară în liceul nostru. Momentan ea este plecată la studii în Argentina.Mai jos puteţi urmări, într-un filmuleţ, câteva impresii despre "Ţara Tangoului" aşa cum este supranumită Argentina.
Dragostea este cel mai minunat lucru de pe acest pământ. Când eşti îndrăgostit viaţa ţi se pare altfel. Chiar şi omul devine altul când iubeşte. Dragostea i-a inspirat pe mulţi scriitori dar îi inspiră şi pe oamenii de rând. Mai jos vă prezentăm patru poezii compuse de elevul Ionică Alin (XII A) pentru prietena sa.